Category: Ko-kurikulum

Kursus Kepimpinan AJK Tertinggi Unit Kokurikulum Tahun 2018

Tarikh : 31 Mac 2018 (Sabtu)
Masa : 7.30 petang – 1.30 petang
Tempat : SMK Skudai
Sasaran : 100 orang pengerusi, timbalan pengerusi, setiausaha, dan naib pengerusi unit kokurikulum
Jurulatih : Cik Chu Siew Fong (Kauselor SMK Skudai)
Fasilitator : Sunway College JB

Kursus Kepimpinan AJK Tertinggi Unit Kokurikulum 2018

Objektif : Supaya semua pemimpin pelajar dapat menjalankan tugas merancang, melaksana dan menilai aktiviti kokurikulum unit masing-masing.

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.

Pemberitahuan : Tarikh-tarikh Penting Aktiviti Sukan Tahun 2018

Tarikh Aktiviti Sukan 2018

1. Sukantara

Tarikh : 12 Mac 2018 (Isnin) – Neptune dan Bumi, 13 Mac 2018 (Selasa) – Zuhal dan Marikh

Masa : 8.00 – 10.00 pagi (Sesi Petang), 3.00 – 5.00 petang (Sesi Pagi)

Acara : Larian 100 m , Lontar Peluru

Kelayakan Sukantara 2018

BilAcaraKategoriMasa / JarakMata
1100 MP13 & 1519S1
2100 ML13 & 1517S1
3100 MP1818S1
4100 ML1815S1
5Lontar PeluruP13 & 153.0 M1
6Lontar PeluruL13 & 154.0 M1
7Lontar PeluruP184.0 M1
8Lontar PeluruL185.0 M1

2. Acara Sebelum Sukan

Tarikh : 14, 15 & 26 Mac 2018 (Rabu, Khamis dan Isnin)

Masa : 8.00 pagi (Sesi Petang), 3.30 petang (Sesi Pagi)

3. Raptai Hari Sukan

Tarikh : 27 dan 28 Mac 2018 (Selasa dan Rabu)

Masa : 7.45 pagi

4. Kejohanan Olahraga kali ke-31

Tarikh : 29 Mac 2018 (Khamis)

Masa : 8.00 pagi

*Pelajar/peserta dikehendaki untuk memakai pakaian rumah sukan masing-masing.

Mesyuarat Agung Kokurikulum Tahun 2018

Tarikh : 10 Januari 2018 (Rabu)

2018-01-10 Mesyuarat Agung Kokurikulum 2018

Pada tahun ini, buat julung-julung kalinya, pelajar membuat pendaftaran kokurikulum secara atas talian. Pendaftaran berlangsung selama 4 hari, iaitu dari 5 hingga 8 Januari 2018. Seramai 1335 pelajar (89.66%) telah berjaya melakukan pendaftaran.

Status Pendaftaran Kokurikulum 2018

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.

Pertandingan Tenis L/P 12, 15 dan 18 Tahun MSSD Johor Bahru 2017

Tarikh :  4 – 6 Julai 2017 (Selasa hingga Khamis)
Masa : 7.00 pagi – 5.00 petang
Tempat : Akademi Tenis Johor Taman Perling, Johor Bahru.

Pertandingan Tenis MSSD JB 2017

Pencapaian : L15 Individu Tempat ke-3 oleh Sharvessh a/l Gopinath dari kelas 2PM2.

Sekalung tahniah diucapkan kepada pemenang dan guru pembimbing! Untuk pengetahuan warga SMK Skudai, Sharvessh akan mewakili daerah Johor Bahru ke MSSJ.

Pertandingan T&C Shield 2017

Tarikh : 17.6.2017 (Sabtu)
Masa : 8.00 pagi – 5.00 petang
Tempat : Stadium Educity, Johor Bahru.
Anjuran : Pertubuhan Kasih dan Sokongan dengan kerjasama Jabatan Pendidikan Negeri Johor (JPNJ)

Pertandingan T&C Shield 2017

Keputusan : Naib Johan Bola Sepak, 9 sebelah kategori Bawah 18, peringkat Johor Selatan.

Keputusan Kejohanan Balapan dan Padang kali ke-30 Tahun 2017

Tarikh : 6 April 2017 (Khamis)
Masa : 7.35 pagi – 1.00 petang
Tempat : Padang SMK Skudai
Dirasmikan oleh : En. Shamsuddin Bin Ahmad (YDP PIBG SMK Skudai)

Keputusan Kejohanan

Olahragawan Sekolah
Naresh a/l Paramasieream 4EA1 (Bumi, 3 Emas 1 Perak)
Olahragawati Sekolah
Nurul Liyana Nabila Bt A. Razak 4P1 (Marikh, 1 Emas 2 Gangsa)
Olahragawan Harapan
Muhammad Nazreen Farhan B. Mohd Sham 2BST2 (Bumi, 3 Emas 1 Gangsa)
Olahragawati Harapan
Alia Batriesya Binti Zayanun 2PM1 (Zuhal, 3 Emas)

Tarik Tali (Lelaki)

  1. Johan : Bumi
  2. Naib Johan : Marikh

Tarik Tali (Perempuan)

  1. Johan : Marikh
  2. Naib Johan : Bumi

Perbarisan Unit Beruniform Sekolah

Johan : Kadet Remaja Sekolah (KRS)
Naib Johan : Briged Putera
Ketiga : Bulan Sabit Merah Malaysia (BSMM)

Perbarisan Rumah Sukan

Johan : Zuhal
Naib Johan : Bumi

Hiasan Rumah Sukan

Johan : Marikh
Naib Johan : Neptune

Johan Sukantara
Johan Rumah Keseluruhan : Bumi

Pungutan Pingat

 EmasPerakGangsa
Bumi13813
Marikh101312
Zuhal996
Neptune687

Senarai Pemenang

AcaraEmasPerakGangsa
100 M L13Jonathan Anak Beny (Bumi)Chan Zhi Peng (Marikh)Daniel Hakhimi (Marikh)
100 M P13Roshiny a/p Kanapathy (Marikh)Siti Nur Saharah Binti Tarmiri (Zuhal)Yin Yoke Yuan (Neptune)
100 M L15Muhammad Nazreen Farhan B. Mohd Sham (Bumi)Kishen a/l Suresh (Marikh)Marcus Tan Kai Sheng (Bumi)
100 M P15Sharmila (Zuhal)Nur Hidayu Binti Jamil (Marikh)Nur Alia Suhada Binti Fauzi (Marikh)
100 M L18Tey Yu Heng (Zuhal)Naresh a/l Paramasieream (Bumi)Surai Kumar a/l Rajendran (Bumi)
100 M P18Hani Najihah Binti Ahmad Fadhil Fitri (Bumi)Shirlyn Tew Wen Xuan (Neptune)Nurul Liyana Nabila Bt A. Razak (Marikh)
4 x 100 M L13Bumi AMarikh AZuhal B
4 x 100 M P13Marikh BNeptune AMarikh A
4 x 100 M L15Neptune BMarikh AMarikh B
4 x 100 M P15Zuhal ABumi BZuhal B
4 x 100 M L18Bumi ABumi BMarikh A
4 x 100 M P18Neptune ANeptune BBumi A
TarikhMasaAcaraEmasPerakGangsa
28 Mac 20178.00 pagi200 M L13Jonathan Anak Beny (Bumi)Chan Zhi Peng (Marikh)Mohamad Danish Bin Mohamad Fairos (Neptune)
200 M P13Yin Yoke Yuan (Neptune)Periscilla Tiong Anak Peter (Neptune)Roshiny a/p Kanapathy (Marikh)
400 M L13Daniel Hakhimi (Marikh)Mohammad Afiq Bin Nordin (Zuhal)Muhammad Danial Aiman Bin Md Sham (Bumi)
400 M P13Farah Ain Amirah Binti Ramlee (Marikh)Yin Yoke Yuan (Neptune)Alisya Farzana Binti Muhamad Nizam (Marikh)
3.30 petang4 x 400 M L15Marikh ANeptune ABumi A
4 x 400 M P15Zuhal AMarikh BBumi B
4 x 400 M L18Bumi AMarikh BNeptune A
4 x 400 M P18Neptune BBumi AMarikh B
1500 M L15Ho Wei An (Bumi)Guruchintheaan a/l Telundy (Zuhal)Thinesh a/l Sundra Raj (Marikh)
1500 M P15Abirami a/p Saravanan (Marikh)Tan Yi Yun (Zuhal)Sharmila a/p Rajendran (Zuhal)
1500 M L18Kisho Kumar a/l Karunanithi (Marikh)Muhammad Aiman Yusuf (Neptune)Ibnu Sufian B Kamal Azman (Marikh)
1500 M P18Sathiyamalar a/p Paramasivan (Zuhal)Kasturi (Marikh)Berry Pun Pai Hui (Bumi)
29 Mac 20178.00 pagi4 x 400 M L13Neptune AZuhal AMarikh B
4 x 400 M P13Neptune AMarikh BZuhal A
3.30 petang200 M L15Muhammad Nazreen Farhan Bin Mohd Sham (Bumi)Addie Raynel (Marikh)Marcus Tan Kai Sheng (Bumi)
200 M P15Alia Batriesya Binti Zanayun (Zuhal)Kalaiarasi a/p Suraiya (Bumi)Nur Alia Suhada Binti Fauzi (Marikh)
200 M L18Suraikumar a/l Rajendran (Bumi)Tey Yu Heng (Zuhal)Muhammad Helmi (Bumi)
200 M P18Nurul Liyana Binti Nabilah (Marikh)Cindy Tan Sin Yee (Neptune)Berry Pun Pai Hui (Bumi)
400 M L15Kishen a/l Suresh (Marikh)Jagathesswaran a/l Vimalathithan (Bumi)Aiman Azmi Bin Adnan (Neptune)
400 M P15Tan Yi Yun (Zuhal)Nurkhairin Syafiqa Binti Cairul Yusuf (Zuhal)Noor Azhanee Bt Samsi (Bumi)
400 M L18Naresh a/l Paramasiream (Bumi)Tey Yu Heng (Zuhal)Harry Anak David (Bumi)
400 M P18Sathiyamalar a/p Paramasivan (Zuhal)Kasturi (Marikh)Cindy Tan Sin Yee (Neptune)
2KM Jalan Kaki L TerbukaHo Wei An (Bumi)Kishen Raj a/l Nathan (Bumi)Muhammad Aiman Yusuf (Neptune)
2KM Jalan Kaki P TerbukaSathiyamalar a/p Paramasivan (Zuhal)Leo Hui Qing (Bumi)Sharmila (Zuhal)

*Acara sebelum sukan pada 28 Mac 2017, jam 3.30 petang telah diadakan pada 30 Mac 2017 ekoran hujan.

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.

Pertandingan Kawad Kaki Kor Kadet Polis 2017

Tarikh : 16 April 2017 (Ahad)
Masa : 8.00 pagi – 2.00 petang
Tempat : Kipmart Tampoi, Johor Bahru

Platun Lelaki telah berjaya mendapat tempat ke-3 manakala Platun Perempuan memperoleh tempat ke-4 dalam Pertandingan Kawad Kaki Kor Kadet Polis 2017.

Pertandingan Kawad Kaki Kor Kadet Polis 2017

Sekalung tahniah diucapkan kepada Pasukan Kadet Polis SMK Skudai di atas usaha gigih, dan kepada guru pengiring, Pn. Rohaila Othman dan Pn. Norlin Salleho, di atas sokongan kepada pelajar.