Month: October 2016

Majlis Penyampaian Sijil Cemerlang Percubaan SPM 2016

Tarikh : 16 Oktober 2016 (Ahad)
Masa : 7.15 pagi
Tempat : Dewan Terbuka PIBG, SMK Skudai

Seramai 52 orang pelajar teratas dari keseluruhan pelajar tingkatan 5 telah mencapai GPS 2.7 dan ke bawah dalam Peperiksaan Percubaan SPM Tahun 2016. Mereka juga merupakan calon harapan semua A dalam SPM 2016.

Majlis Penyampaian Sijil Cemerlang Percubaan SPM 2016

Tahniah diucapkan dan teruskan kecemerlangan anda dalam SPM.

Senarai Penerima Sijil Kecemerlangan

  1. NAARENTHIRAN A/L VELLU PILLAI 5SN1
  2. TAY WEI JIE 5SN1
  3. NG ZI QI 5SN1
  4. GO SHEE YAN 5SN1
  5. LIM JUN LONG 5TK1
  6. HRIDAYESH PILLAY A/L SUBASH 5SN1
  7. TAY HUI XIN 5SN1
  8. TAN YU DE 5SN1
  9. NUR HASNINA BINTI NAZRAN 5SN1
  10. NG JING HAN 5SN1
  11. YIN YOKE SHAN 5SN1
  12. TING JIA EN 5SN1
  13. IVY CHIEW KAI YUN 5SN1
  14. LIM LI WEN 5SN1
  15. SOH KE LI 5SN1
  16. LUA YU HUI 5SN1
  17. LAI WEN KANG 5SN2
  18. TOON SAY JUN 5SN1
  19. OOI SIU XIN 5TK1
  20. TAN KANG RUI 5SN2
  21. CHIENG YIN XUAN 5SN1
  22. JOEL PANG WEI YU 5SN1
  23. GAN XUE YI 5SN1
  24. LAU JIA MING 5SN2
  25. CHIEN QIAN YING 5SN1
  26. DIVIYA DEVI A/P PARAMASIVAM 5SN1
  27. NURAIN SHAFINAS BINTI MOHD NASIR 5SN1
  28. NURUL SYAFIQAH BINTI HAJA SALIM 5SN1
  29. LIM ZHI ZHU 5SN2
  30. YEOW JIA WEI 5SN1
  31. NURUL SAHIRAH BINTI ABDULLAH 5EA1
  32. TERRANCE TEW WEN HAN 5SN2
  33. TAN ZHAO THONG 5SN1
  34. TAN JING HONG 5SN2
  35. LIM XUAN 5SN2
  36. TAN JING YING 5SN2
  37. SUNE LEE FONG 5SN1
  38. TOH XIN YI 5SN2
  39. SITI NURHALIZA BINTI ZAINAL ABIDEN 5SN1
  40. ANGELINA ANAK MACHEAL 5TK1
  41. CHEW YEE HONG 5SN2
  42. RISHATANI A/P GUNASEGARAN 5SN1
  43. NUR LIYANA NAJATI BINTI HAMDAN 5SN1
  44. ON YONG XIN 5SN2
  45. CHENG JIA YI 5TK1
  46. HAW JING NING 5SN2
  47. NUR BATRISYIA IZZATI BINTI MOHD ISA 5SN1
  48. OI ED WIN 5SN2
  49. DENESHA A/P NADARAJAH 5EA1
  50. JAMES TEE ZHAO YONG 5TK1
  51. YONG GEE ENN 5SN2
  52. MAHALETCHIMI A/P MURUGAN 5SN1

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.

Latihan Kebakaran Fasa 1 Tahun 2016

Tarikh : 12 Oktober 2016 (Rabu)
Masa : 3.50 – 4.50 petang
Tempat : Padang sekolah dan Gelanggang Bola Keranjang, SMK Skudai
Jentera Bomba : 1 unit

Latihan Kebakaran Fasa 1 2016

Pada petang Rabu, tepat jam 3.50 petang, satu latihan kebakaran melibatkan pelajar sesi petang seramai lebih 600 orang, dan satu pasukan bomba Taman Universiti.

Loceng telah dibunyikan tepat jam 4.00 petang. Pengungsian bangunan dan demonstrasi memadam kebakaran telah dilakukan oleh anggota bomba. Masa dicatatkan ialah 4 minit 20 saat jauh melebihi masa sasaran iaitu 2 minit 30 saat. Taklimat telah disampaikan oleh En. Kesavan iaitu pengawai bomba Taman Universiti. Sebagai penutup kepada latihan kebakaran, pihak bomba telah membuat satu demonstrasi bomba yang telah menukar padang sekolah menjadi “Taman Mini Tema Air”. Di samping itu, memberi peluang kepada guru dan pelajar merasai pengalaman menaiki jentera bomba.

Secara keseluruhannya, latihan kebakaran telah berjalan dengan lancar dan jayanya. Tahniah buat semua pelajar dan guru yang terlibat.

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.

Majlis Penyampaian Hadiah Pertandingan Anjuran Panitia Pendidikan Moral Tahun 2016

Tarikh : 16 Oktober 2016 (Ahad)
Masa : 1.05 petang
Tempat : Dewan Terbuka PIBG, SMK Skudai

Keputusan Pertandingan Kad Ucapan Tingkatan 1

Pertandingan Mencipta Penanda Buku 2016

Kelas Premier
Tempat pertama : Koh Su Xuan 1PM1
Tempat kedua : Amirtaasri Menon a/p Mani 1PM1
Tempat ketiga: Sharvessh a/l Gopinath 1PM2
Saguhati :
Keevan Kishoreraj a/l Raymond Inbaraj 1BST1
Priyaanangai a/p R. Magaindaran 1PM2
Yeo Wern Min 1PM1
Shamili a/p Shanmugam 1PM2
Kalaiarasi a/p Suraiya 1BST1

Kelas Bukan Premier
Tempat pertama : Kavinesh a/l Shashi Kumar 1SPE1
Tempat kedua : Dharshini a/p Gunalan 1SPE1
Tempat ketiga: Willson Lega 1SPE2
Saguhati :
Lim Hui Shi 1EK1
Arvin a/l Lingam 1PM3
Samuel Soo Chin Kang 1SPE1
Deviya a/p Siva Kumar 1SPE1
Ugendiran a/l Sasni Kumar 1PM3

Keputusan Pertandingan Melukis Poster Tingkatan 2

Pertandingan Melukis Poster 2016

Kelas Premier
Tempat pertama : Suhasarbeswary a/p Pannir Selvam 2PM2
Tempat kedua : Puvanasiri a/p Kumarevelan 2PM4
Tempat ketiga: Chai Yah En 2PM4
Saguhati :
Joey Ong Kai Xun 2PM1
Marianne Karisha a/p Manimaran 2PM3
Chan Yi Ting 2PM4
Parimalah a/p Selvarajan 2PM2
Jane Leong Hui Qing 2PM3

Kelas Bukan Premier
Tempat pertama : Harini a/p Santramogan 2EK2
Tempat kedua : Yu Xi Yuan 2BST1
Tempat ketiga: Gan Jing Hui 2BST2
Saguhati :
Tan Xin Jao 2BST1
Tan Zheng Yu 2BST1
Lavenya a/p Karuppannan 2BST1
Poveneswary a/p Arumugam 2EK1
Andrew Ting Wei Qin 2BST1

Keputusan Pertandingan Keceriaan Kelas sempena Bulan Kemerdekaan Tingkatan 1 dan 2

Pertandingan Keceriaan Kelas sempena Bulan Kemerdekaan 2016

Tingkatan 1
Tempat pertama : 1PM1
Tempat kedua : 1BST2
Tempat ketiga : 1PM2

Tingkatan 2
Tempat pertama : 2PM1
Tempat kedua : 2PM2
Tempat ketiga : 2EK2

Keputusan Pertandingan Site Kokurikulum Terbaik & Site Kelas Terbaik VLE FROG

Keputusan Pertandingan Site Kokurikulum Terbaik

(a) Badan Beruniform – Kadet Remaja Sekolah (KRS)

Site Kokurikulum - KRS
(b) Kelab & Persatuan – Kelab Komputer

Site Kokurikulum - Kelab Komputer
(c) Kelab Permainan – Olahraga

Site Kokurikulum - Olahraga
(d) Rumah Sukan – Zuhal

Site Kokurikulum - Rumah Zuhal

Keputusan Pertandingan Site Kelas Terbaik

(a) Tingkatan 1 – 1PM1

Site Kelas - 1PM1
(b) Tingkatan 2 – 2PM1

Site Kelas - 2PM1
(c) Tingkatan 3 – 3PM1

Site Kelas - 3PM1
(d) Tingkatan 4 – 4TK3

Site Kelas - 4TK3
(e) Tingkatan 5 – 5SN1

Site Kelas - 5SN1

Satu majlis penyampaian telah diadakan pada 9 & 13 Oktober 2016 di Dewan Terbuka PIBG, SMK Skudai.

Pertandingan Site Kokurikulum Terbaik

Keputusan Pertandingan Site Kokurikulum VLE FROG 2016
(Dari kiri) KRS, Kelab Komputer, Olahraga dan Rumah Zuhal

Pertandingan Site Kelas Terbaik

Keputusan Pertandingan Site Kelas VLE FROG 2016
(Dari kiri atas) 5SN1, 4TK3, 3PM1, 2PM1 dan 1PM1

Majlis Penyampaian Anugerah Sahsiah Cemerlang 2016 (Sesi Petang)

Tarikh : 9 Oktober 2016 (Ahad)
Masa : 1.10 petang
Tempat : Dewan Terbuka PIBG, SMK Skudai

Senarai penerima Anugerah Sahsiah Cemerlang 2016

Anugerah Sahsiah Cemerlang Tingkatan 1 2016

Tingkatan 1

  • Putera Muhammad Nurhan Bin Norman 1BST2
  • Mohamad Adham Bin Mohammed Affandi 1BST1
  • Wong Yu Song 1BST1
  • Nurliana Binti Padly 1PM2
  • Adleena Md. Yunos 1PM1

Anugerah Sahsiah Cemerlang Tingkatan 2 2016

Tingkatan 2

  • Tharini Nair a/p Jayaraj 2PM1
  • Emma Farisyah Binti Kamalulil 2PM1
  • Yashine a/p Alagappan 2PM2
  • Muhammad Irfan Shah Bin Noraziman 2PM4
  • Muhammad Hazim Bin Idris 2PM2