Tarikh : 7 Ogos 2016 (Ahad)
Masa : 8.00 – 12.00 tengahari
Tempat : Padang SMK Skudai

Kejohanan Balapan dan Padang 2016 SMK Skudai

Keputusan Kejohanan

Olahragawan dan Olahragawati Hari Sukan 2016

Olahragawan Sekolah : Tey Yu Heng (Zuhal)
Olahragawati Sekolah : Uma Mageswary (Neptune)
Olahragawan Harapan : Mohamad Nazreen Farhan (Bumi)
Olahragawati Harapan : Sharmila a/p Rajendran (Zuhal)

Zuhal Johan Tarik Tali LP 2016

Tarik Tali (Lelaki)

  1. Johan : Zuhal
  2. Naib Johan : Neptune

Tarik Tali (Perempuan)

  1. Johan : Zuhal
  2. Naib Johan : Marikh

Kadet Polis Johan Perbarisan Unit Beruniform Hari Sukan 2016

Perbarisan Unit Beruniform Sekolah :

  1. Johan : Kadet Polis
  2. Naib Johan : Kadet Remaja Sekolah (KRS)
  3. Ketiga : Briged Putera

Zuhal Johan Perbarisan Rumah Sukan Hari Sukan 2016

Perbarisan Rumah Sukan :

  1. Johan : Zuhal
  2. Naib Johan : Marikh

Johan Sukantara : Neptune (160 mata)
Johan Rumah Keseluruhan : Zuhal

Pungutan Pingat

 EmasPerakGangsa
Zuhal1545
Neptune12129
Bumi71314
Marikh4910

Pertandingan tarik tali (akhir) telah diadakan pada hari Isnin (8 Ogos 2016). Manakala penyampaian hadiah dan penutupan rasmi pada hari Selasa (9 Ogos 2016).

Senarai Pemenang

AcaraEmasPerakGangsa
100 M L13Mohamad Nazreen Farhan (Bumi)Muhammad Haizat (Zuhal)Ting Keong Sik (Marikh)
100 M P13Sharmila a/p Rajendran (Zuhal)Nur Khairin Syafiqa (Zuhal)Nur Hidayu binti Jamil (Marikh)
100 M L15Soo Zi Xian (Neptune)R. Naresh (Bumi)Mohd Hakan Imran (Neptune)
100 M P15Uma Mageswary (Neptune)Berry Pun (Bumi)Nurul Janah (Marikh)
100 M L18Tey Yu Heng (Zuhal)M. Nurazamuddin Zakaria (Marikh)Aras bin Aziz (Neptune)
100 M P18Suryani (Marikh)Cindy Tan Sin Yee (Neptune)Yin Yoke Shan (Neptune)
4 x 100 M L13Neptune BBumi AMarikh A
4 x 100 M P13Zuhal AMarikh ABumi A
4 x 100 M L15Neptune BBumi ABumi B
4 x 100 M P15Bumi ANeptune AMarikh B
4 x 100 M L18Zuhal BMarikh BBumi B
4 x 100 M P18Neptune BNeptune ABumi A
TarikhMasaAcaraEmasPerakGangsa
1 Ogos 20168.00 pagi200 M L13Mohamad Nazreen Farhan (Bumi)Thiroshan a/l Thillainathan (Marikh)Mohamad Amirul Haziq (Bumi)
200 M P13Nurkhairin Syafiqa (Zuhal)Nuralia Suhada (Marikh)Alia Batriesya (Zuhal)
400 M L13Muhamad Danial B. Muhamad Fairos (Marikh)Mathiar Vintan a/l Thamilvanan (Neptune)Mohamad Nazreen Farhan (Bumi)
400 M P13Sharmila a/p Rajendran (Zuhal)Nurkhairin Syafiqa (Zuhal)Intan Nadia Binti Ruzilan (Marikh)
3.30 petang4 x 400 M L15Neptune AMarikh ABumi A
4 x 400 M P15Zuhal ANeptune ABumi B
4 x 400 M L18Zuhal ANeptune ABumi A
4 x 400 M P18Neptune ABumi AMarikh A
1500 M L15Navien (Neptune)Ho Wei An (Bumi)Guruchintheaan a/l Telundy (Zuhal)
1500 M P15Tan Yi Yun (Zuhal)Nur Aila Bt Azhari (Bumi)Nirwa Thana (Neptune)
1500 M L18James Tee (Marikh)Yaageswaran a/l Shanker (Bumi)Rohit Nair a/l K. Devan Nair (Zuhal)
1500 M P18Lim Xin Yin (Bumi)Wong Khim Hui (Neptune)Syaffi Syamini Bt Selamad (Zuhal)
2 Ogos 20168.00 pagi4 x 400 M L13Bumi BMarikh BNeptune B
4 x 400 M P13Zuhal ABumi ANeptune B
3.30 petang200 M L15P. Naresh (Bumi)Soo Zi Xian (Neptune)Kishen Raj (Bumi)
200 M P15Uma Mageswary (Neptune)Berry Pun (Bumi)Noor Mardinah (Bumi)
200 M L18Tey Yu Heng (Zuhal)Pavithiran (Neptune)James Tee (Marikh)
200 M P18Nur Izzati (Neptune)Thivyah a/p Ramesh (Marikh)Yin Yoke Shan (Neptune)
400 M L15Kishen a/l Suresh (Marikh)Maicus (Bumi)Partipan (Bumi)
400 M P15Uma Mageswary (Neptune)Tan Yi Yun (Zuhal)Nurul Janah (Marikh)
400 M L18Tey Yu Heng (Zuhal)Prem (Neptune)Pavithiran (Neptune)
400 M P18Lim Xin Yu (Bumi)Te Jin Hui (Neptune)Yin Yoke Shan (Neptune)
2KM Jalan Kaki L TerbukaMuhd Aiman Yusuf (Neptune)Ho Wei An (Bumi)Sukendran (Bumi)
2KM Jalan Kaki P TerbukaSathiyamalar (Zuhal)Leo Hui Qing (Bumi)Sharmila (Zuhal)

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.