Month: June 2016

Majlis Penyampaian Sijil Penghargaan Peperiksaan Pertengahan Tahun 2016 Top 50 Tingkatan 5

Tarikh : 27 Jun 2016 (Isnin)
Masa : 7.30 pagi
Tempat : Dewan Terbuka PIBG, SMK Skudai

Top 50 Tingkatan 5 Tahun 2016

BilNama MuridPencapaian
1NAARENTHIRAN A/L VELLU PILLAI [5SN1]3[A+] 6[A]
2TAY WEI JIE [5SN1]5[A+] 2[A] 3[A-]
3GO SHEE YAN [5SN1]3[A+] 4[A] 2[A-] 1[B+]
4NG ZI QI [5SN1]2[A+] 5[A] 2[A-] 1[B+]
5IVY CHIEW KAI YUN [5SN1]2[A+] 3[A] 5[A-]
6HRIDAYESH PILLAY A/L SUBASH [5SN1]2[A+] 3[A] 3[A-] 1[B+]
7LIM JUN LONG [5TK1]5[A+] 1[A] 3[A-] 1[D]
8LUA YU HUI [5SN1]2[A+] 5[A] 1[A-] 1[B+] 1[B]
9LIM LI WEN [5SN1]2[A+] 1[A] 7[A-]
10LAU JIA MING [5SN2]3[A+] 1[A] 5[A-] 1[B]
11TAY HUI XIN [5SN1]2[A+] 1[A] 7[A-]
12CHIENG YIN XUAN [5SN1]4[A+] 1[A] 4[A-] 2[B]
13TING JIA EN [5SN1]2[A+] 2[A] 4[A-] 2[B+]
14NUR HASNINA BINTI NAZRAN [5SN1]3[A+] 1[A] 2[A-] 2[B+] 1[B]
15TAN YU DE [5SN1]1[A+] 3[A] 5[A-] 1[B]
16CHIEN QIAN YING [5SN1]2[A+] 3[A] 2[A-] 1[B+] 2[B]
17GAN XUE YI [5SN1]2[A+] 1[A] 5[A-] 1[B+] 1[B]
18TOON SAY JUN [5SN1]2[A+] 4[A] 3[B+] 1[C+]
19TAN ZHAO THONG [5SN1]1[A+] 5[A] 1[A-] 1[B+] 2[B]
20TAN KANG RUI [5SN2]1[A+] 3[A] 3[A-] 3[B+]
21JOEL PANG WEI YU [5SN1]2[A+] 1[A] 6[A-] 1[C]
22YIN YOKE SHAN [5SN1]3[A] 5[A-] 2[B+]
23CHENG JIA YI [5TK1]1[A+] 3[A] 5[A-] 1[C]
24TERRANCE TEW WEN HAN [5SN2]2[A+] 1[A] 3[A-] 4[B+]
25DIVIYA DEVI A/P PARAMASIVAM [5SN1]1[A+] 2[A] 5[A-] 1[B+] 1[B]
26YEOW JIA WEI [5SN1]1[A+] 3[A] 5[A-] 1[B+] 1[C+]
27SOH KE LI [5SN1]3[A] 5[A-] 1[B+] 1[B]
28OI ED WIN [5SN2]1[A+] 3[A] 4[A-] 1[B+] 1[C]
29NURUL SYAFIQAH BINTI HAJA SALIM [5SN1]3[A] 4[A-] 1[B+] 1[B]
30LIM ZHI ZHU [5SN2]1[A+] 2[A] 3[A-] 2[B+] 2[B]
31LAI WEN KANG [5SN2]1[A+] 1[A] 6[A-] 1[B] 1[C]
32TAN JING YING [5SN2]1[A+] 1[A] 4[A-] 2[B+] 2[B]
33DENESHA A/P NADARAJAH [5EA1]3[A] 4[A-] 2[B] 1[C+]
34NG JING HAN [5SN1]2[A] 3[A-] 4[B+] 1[B]
35NURAIN SHAFINAS BINTI MOHD NASIR [5SN1]1[A+] 2[A] 3[A-] 2[B+] 1[E]
36TAN JING HONG [5SN2]1[A+] 1[A] 5[A-] 2[B+] 1[B] 1[C]
37RISHATANI A/P GUNASEGARAN [5SN1]3[A] 3[A-] 1[B+] 2[B] 1[C+]
38LIM XUAN [5SN2]2[A+] 4[A-] 1[B+] 2[B] 1[D]
39NUR BATRISYIA IZZATI BINTI MOHD ISA [5SN1]2[A+] 1[A] 2[A-] 1[B] 3[C+]
40SITI NURHALIZA BINTI ZAINAL ABIDEN [5SN1]1[A+] 2[A] 2[A-] 2[B] 1[C+] 1[C]
41NURUL SAHIRAH BINTI ABDULLAH [5EA1]1[A+] 3[A] 1[A-] 1[B+] 1[B] 1[C] 1[D]
42OOI SIU XIN [5TK1]1[A+] 1[A] 3[A-] 2[B+] 3[C+]
43CHEW YEE HONG [5SN2]1[A] 5[A-] 1[B+] 1[B] 2[C+]
44MATHIVENTTAN A/L N. THAMILVANAN [5SN2]1[A] 6[A-] 1[B] 1[C+] 1[C]
45YONG GEE ENN [5SN2]1[A+] 4[A-] 2[B+] 1[B] 1[C+] 1[C]
46TAM CHIEW MEI [5SN2]2[A] 4[A-] 1[B+] 2[C+] 1[C]
47MAHALETCHIMI A/P MURUGAN [5SN1]2[A] 4[A-] 1[B+] 1[B] 2[C]
48SUNE LEE FONG [5SN1]3[A] 1[A-] 3[B+] 1[B] 1[C+] 1[D]
49TOH XIN YI [5SN2]1[A+] 1[A] 3[A-] 1[B+] 1[B] 2[C+] 1[C]
50JIWAMALAR A/P PARAMASIVAN [5SN3]1[A] 3[A-] 3[B+] 1[B] 2[C+]

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.

Karnival Bahasa Cina Negeri Johor Tahun 2016

Tarikh : 25 Jun 2016 (Sabtu)
Masa : 7.30 pagi – 3.00 petang
Tempat : SJK(C) Chung Hua 2B dan SJK(C) Presbyterian, Muar
Guru Pengiring : Pn Chong Siew Keang dan Cik Lim Tzyy Chyun

Karnival Bahasa Cina Negeri Johor 2016

Gan Xue Yi dari kelas 5SN1 telah memenangi sagu hati dalam Pertandingan Kaligrafi Menengah Atas , manakala Koh Jia Yee dari kelas 4SN1 memenangi sagu hati dalam Pertandingan Pidato Menengah Atas.

Tahniah diucapkan kepada para pemenang!

Top 17 Pelajar Tingkatan 3 Tahun 2016

Pelajar Top 17 Tingkatan 3 Tahun 2016

Senarai nama pelajar Top 17 Tingkatan 3 Tahun 2016

  1. Maizatul Akmar Bt Hashim 3PM1
  2. Oh Bi Han 3PM1
  3. Soon Chee Ning 3PM1
  4. Nurul Liyana Bt Ibrahim 3PM1
  5. Amelia Adrina Bt Azli 3PM1
  6. Qistina Amelia Bt Jamal 3PM1
  7. Samantha Soo Chin Yee 3PM1
  8. Lai Xin Jie 3PM4
  9. Tan Jia Huey 3PM1
  10. Chang Joe Yan 3PM1
  11. Peh Chai Lee 3PM3
  12. Edwin Vinamar A/L Vincent 3PM1
  13. Tan Zi Xuan 3PM3
  14. Tan Xu Heng 3PM1
  15. Tay Shi Joh 3PM1
  16. Muhammad Farid Bin Abdul Rahman 3PM1
  17. Ansley Lim Wei Jing 3PM4

Pertandingan Kabadi Peringkat Daerah Johor Bahru Tahun 2016

Tarikh : 25 Jun 2016 (Sabtu)
Masa : 7.30 pagi – 4.00 petang
Tempat : SMK Sri Rahmat, Johor Bahru
Guru Pengiring : En. Poovathy a/l R. Kuppusamy dan Pn. Sasikala a/p Veera Palraj

Pertandingan Kabadi Peringkat Daerah JB 2016

Tahniah kepada pasukan perempuan SMK Skudai di atas kejayaan merangkul pingat Emas dalam Pertandingan Kabadi Sekolah Menengah Daerah Johor Bahru.

Manakala, pasukan lelaki berjaya mara ke peringkat Separuh Akhir.

En. N. Thamilvanan a/l M. Nadarajah merupakan penyelaras pertandingan.

Pemberitahuan : Hari Terbuka SMK Skudai Tahun 2016

Hari Terbuka 2015 01

Dengan sukacitanya dimaklumkan bahawa Hari Terbuka SMK Skudai tahun 2016 akan diadakan pada ketetapan berikut :

Tarikh : 26 Jun 2016 (Ahad)

Masa :

Tingkatan 3, 4 dan 5 : 10.30 pagi – 1.00 petang
Tingkatan 1 dan 2 : 11.30 pagi – 2.30 petang

Tempat :

Tingkatan 3 dan 5 : Dewan Terbuka PIBG
Tingkatan 1, 2 dan 4 : Bilik Darjah

Semoga ibu bapa atau penjaga dapat hadir untuk mengetahui perkembangan dan pencapaian akademik (Peperiksaan Pertengahan Tahun 2016) & sahsiah anak-anak melalui guru tingkatan kelas masing-masing.

Sekian, terima kasih.

Majlis Penyampaian Anugerah Kecemerlangan Sahsiah

Tarikh : 12 Jun  2016 (Ahad)
Masa : 7.30 pagi
Tempat : Dewan Terbuka PIBG, SMK Skudai

Majlis Penyampaian Anugerah Kecemerlangan Sahsiah

Senarai Penerima Anugerah Kecemerlangan Sahsiah

  1. Ong Qi Sheng 3PM1
  2. Vivian Arul a/p Xavier 3PM1
  3. Chew Yee Ping 3PM4
  4. Kryshantika Kogilan 3PM4
  5. Koh Jia Yee 4SN1
  6. Lua Wei Lun 4SN1
  7. Gohn See Yee 4SN2
  8. Lee Sin Jye 4SN2
  9. Visvamalar a/p Vijayakumaran 4SN2
  10. Lishaini a/p V. Palanisamy 4SP
  11. Sathiyamalar a/p Paramasivan 4TK1
  12. Ng You Heng 4TK3
  13. Ang Jia Qi 4EA1
  14. Mohammad Afiq Bin Mohd Ruhaizat 4EA1
  15. Shakila a/p Ganesar 5SN1
  16. Jiwamalar a/p Paramasivan 5SN3
  17. Wong Khim Hui 5TK2
  18. Anushia a/p D. Achuthan Pillai 6A UKM

Lagi gambar di Galeri SMK Skudai.